| Item Number | LI-20224 |
| Power | 2000w |
| DC Input | 12V,24V, |
| AC Output | 110V, 220V, 230V |
| AC charging current | Steady 15A |
| Wave Form | Pure Sine Wave |
| Peak Power | three time surge power |
| Frequency | 50HZ, 60HZ |
Common device modules contain one, two, or even six single, seven units.
With the development of power supply technology, the drive and protection circuit of switching devices is integrated into the power module, which becomes the intelligent power module, reduces the volume of the whole machine, and facilitates the design and manufacture of the whole machine
Off-grid photovoltaic power generation systems are suitable for areas without grid-connected or unstable grid-connected power. #pure sine wave inverter Off-grid photovoltaic power generation systems are usually composed of solar modules, controllers, photovoltaic inverters, battery packs and bracket systems. #off grid solar inverter They generate DC power that can be passed directly through the day or stored in battery banks for use at night or on cloudy or rainy days.
Off-grid (independent) power generation system: #inverter 24v It is not connected to the public grid and is a self-contained system; in most cases, #industrial solar inverter it is equipped with an energy storage system to ensure independent and continuous power supply to a specific load within a certain period of time.



Hot Tags: pure sine wave inverter 2000w, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, quotation, low price, buy discount, pricelist
Send Inquiry





